oferta

szkolenia dla nauczycieli

Oferta szkoleń - rok szkolny 2021/2022 RoboProject

Chcielibyśmy zainteresować Państwa ofertą szkoleń jakie przygotowaliśmy na wrzesień. Tematyka szkoleń obejmuje między innymi: kodowanie i podstawy programowania, matę edukacyjną w różnych odsłonach, druk 3D, matematykę, robotykę, aplikacje mobilne oraz komputerowe, TIK, VR oraz AR – wirtualna i rozszerzoną rzeczywistość, nauczanie zdalne.

Liczymy, że dzięki nam rozpoczną państwo nowy rok szkolny z pakietem nowych, przydatnych w pracy kompetencji. Wszystkie szkolenia odbędą się w Centrum Edukacyjnym ROBOproject przy ulicy Jagiellońskiej 70 w Bydgoszczy oraz zdalnie 100% ON-LINE

Mamy nadzieję, że uda się znaleźć Państwu czas, aby skorzystać z wiedzy prezentowanej przez naszą kadrę trenerską. Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem w innym miejscu, o innej tematyce lub w dogodniejszym dla Państwa terminie prosimy o kontakt, postaramy się przygotować satysfakcjonująca ofertę.

Programowanie na dywanie - czy kodowanie na macie to już programowanie? Wirtualna mata, realne wyzwania, rzeczywista szkoła RoboProject

4 godz. (dydaktyczne)

W trakcie szkolenia zapoznamy państwa z nowatorskim wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości VR i AR w edukacji. Spojrzymy w nowy sposób na znaną już matę do kodowania, nie zabraknie również metod edukacyjnych opartych o klocki w wersji analogowo-cyfrowej.  Dodatkowym walorem jest fakt, że wszystko zostanie zaprezentowane w sposób łatwo przyswajalny.

Cena: od 299,00 PLN

Odkryj swój skarb na mapie algorytmów RoboProject

6 godz. (dydaktyczne)

W trakcie szkolenia naszym zadaniem będzie odnalezienie skarbu ukrytego w innym wymiarze. Droga do niego usłana jest wieloma przeszkodami i zagadkami. Nie będziemy jednak sami, pomocą służyć będzie nam robot, który okaże się nieocenionym wsparciem. Nasza podróż wymagać będzie działania na wielu polach, liczymy że razem pokonamy przeciwności losu i wspólnie dotrzemy do wyznaczonego celu.

Cena: 399,00 PLN

Robotem przez galaktykę programów RoboProject

4 godz. (dydaktyczne)

W trakcie szkolenia wyruszymy w galaktyczną podróż po świecie aplikacji, w której naszym przewodnikiem będzie robot w różnych odsłonach. Nasza podróż rozpocznie się na planecie „analogowej”, następnie odwiedzimy galaktykę komputerów, kolejnym przystankiem będzie mgławica urządzeń mobilnych, by w końcu u kresu podróży osiąść w naszym układzie słonecznym. Wspólnie stworzymy narzędziownik przydatny w pracy każdego nauczyciela.

Cena: 299,00 PLN

Wydobądź z kartki głębię – zabawy z drukiem 3D RoboProject

4 godz. (dydaktyczne)

Druk znany jest od wieków, ale jego istota wciąż ewoluuje i dostosowuje się do danych czasów. Aktualnie żyjemy w świecie, w którym druk przebył drogę od wynalazku Gutenberga do postaci zwanej drukiem 3D. Kartka papieru staje się rzeczą namacalną, przestrzenną, przestaje być częścią płaszczyzny i przybiera dowolną formę ukształtowaną przez swojego twórcę. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z podstawami tej technologii, stworzą pierwsze projekty i wydruki oraz stworzą wirtualna galerią swoich prac.

Cena: 349,00 PLN

Drugie życie symetrii – wrota do innego wymiaru RoboProject

4 godz. (dydaktyczne)

W trakcie szkolenia będziemy chcieli, aby uczestnicy poznali królową nauk w odświeżonej odsłonie. Z jednej strony bardziej praktyczną, z drugiej trochę cyfrową, bardziej namacalną, trochę wirtualną. Niby znaną od lat, a jednak potrafiącą zaskoczyć nowościami. Jednego można być pewnym, na pewno nie będzie nudno.

Cena: 299,00 PLN

o projekcie szkół RoboProject

Z ogromną satysfakcją informujemy, że ROBOproject w wyniku przeprowadzonego postępowania, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020, na Szkolenie z zakresu programowania i robotyki dla nauczycieli, w ramach Projektu „Po co? Dlaczego? Jak?- kształtowanie kompetencji poznawczych uczniów” nr RPKP.10.02.02-IZ.00-04-061/16, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna Edukacja rozpocznie w nadchodzącym roku szkolnym realizację projektu, który obejmie swoim programem kilkanaście bydgoskich szkół

Wychodząc naprzeciw wchodzącym z nowym Rokiem Szkolnym zmianom w podstawach programowych z zakresu programowania i robotyki w edukacji wczesnoszkolnej oraz informatyce, proponujemy szeroką ofertę szkoleniową dla Rad Pedagogicznych, której celem jest wspomaganie nauczycieli w kształtowaniu u uczniów kompetencji kluczowych. Nadchodzące zmiany w podstawie programowej obligują Dyrektorów szkół oraz całą kadrę pedagogiczną do profesjonalnego i merytorycznego przygotowania do wprowadzania zmian opisanych w podstawie programowej.

RoboProject Szkolenia

Opierając się na ogromnym doświadczeniu proponujemy Państwu współpracę w zakresie realizacji szkoleń tematycznych dla nauczycieli na poszczególnych poziomach kształcenia:

  • Myślenie algorytmami – nauka programowania w edukacji wczesnoszkolnej oraz na lekcjach informatyki
  • Programowanie na dywanie – I etap edukacyjny
  • Robotyka i Programowanie w kolorach klocków LEGO – I i II etap edukacyjny
  • Programowanie i kodowanie wg nowej podstawy programowej – I i II etap edukacyjny
  • Robotyka i Programowanie na lekcjach informatyki – II etap edukacyjny

Powyższe szkolenia możemy realizować stacjonarnie u Państwa w placówkach w formie wykładów, warsztatów połączonych również z udziałem dzieci (tzw. zajęcia pokazowe w których wykorzystamy różnorodne zaplecze pomocy dydaktycznych) oraz szkolenia wyjazdowe – warsztaty, realizowane w naszej placówce Centrum Edukacji Technicznej i Zabaw w Bydgoszczy.

Szkolenia realizowane są w oparciu o autorskie programy nauczania z zakresu programowania i robotyki. Ponadto zajmujemy się dystrybucją i wdrożeniami pomocy dydaktycznych do nauki programowania.

Koszt szkolenia kalkulujemy indywidualnie z uwzględnieniem celów i oczekiwań Zamawiającego, zarówno na sprzęcie własnym jak i powierzonym.


Z każdego szkolenia nauczyciele otrzymają Certyfikat lub Zaświadczenie o ukończeniu wybranego szkolenia, scenariusze do realizacji zajęć oraz dostęp do platformy szkoleniowej z materiałami dla nauczycieli ROBOclub.

napisz do nas

Strona wykorzystuje pliki cookies. Czytaj więcej OK